Off White Blog
O relație de durată de 12 ani: Cupa Beneteau și China

Aprilie 25, 2024

O altă ediție de succes a celui mai mare și mai influent concurs de navigație din China - China Cup 2018. A fost o Regată Internațională finalizată la Shenzhen, China, pe 12 noiembrie. Aproximativ 1.500 de marinari din aproape 31 de regiuni și națiuni au participat la diferitele diviziuni de curse în timpul evenimentului de cinci zile. Printre un total de 108 bărci concurente, 24 de primele 40,7 (care formează cea mai competitivă categorie) s-au luptat pe valurile din Golful Daya cu alte 16 bărci ale proprietarului Beneteau.

Cupa Beneteau + China

2018 marchează cel de-al 12-lea an al parteneriatului dintre Beneteau și Cupa Chinei. De mai bine de un deceniu, Beneteau a fost cel mai ferm susținător al competiției pe termen lung. Partenerul său local, Simpson Marine, a fost, de asemenea, un contribuabil activ la eveniment.

Un dublu premiu pentru Beneteau
Cu ocazia Cupei Chinei, bărcile Beneteau au primit recunoaștere atât la categoriile de croaziere, cât și la bărcile de performanță la China Sailing Awards. Figaro Beneteau 3 a fost numit cailă performantă a anului, în timp ce Oceanis 51.1 a câștigat Cruiser of the Year. Citiți despre noua generație Oceanis 51.1 OffWhiteBlog postat anterior.

Echipa cu spirit înalt

Primind premii în singurele două categorii de nave din cele nouă segmente cu majoritate de voturi, Beneteau a fost cel mai mare câștigător al nopții. Premiile China Sailing au fost inițiate de comitetul organizator al Cupei Chinei, pentru a onora cele mai marcante personalități și organizații ale anului din lumea navigantă.

Prezența lui Beneteau în Satul Concurenței
Legenda istoriei First Range a fost afișată, care este, de asemenea, calea în evoluție a navigării moderne. În același timp, Beneteau a promovat cele mai noi modele din gama de croaziere performante după lansarea Primilor 14, 18, 24 și 27 în 2018.

O cină de sărbătoare pentru echipe

Echipa maritimă Beneteau-Simpson
Încă de la începutul Cupei Chinei, Beneteau a adunat echipe internaționale puternice formate din marinarii de top ai lumii pentru a concura pe Marea Chinei. Anul acesta, Beneteau și partenerul său Simpson Marine au participat la categoria extrem de competitivă Primul 40,7.
Noaptea Beneteau

S-a organizat o petrecere de cocktail celebrită Beneteau Night pentru proprietarii, echipajul și partenerii Beneteau în timpul Cupei Chinei. Această ocazie unică devine rapid o tradiție pentru pasionații de navigație, din ce în ce mai mulți invitați participând în fiecare an.